Gitar Eğitimi

gitar eğitimi

Gitar Eğitimi : Telli çalgılar sınıfına giren gitar, müziğin her dönemi içinde yaygınca kullanılan, müzikal değişimlere paralel olarak modernize olmuş ve farklı türlere çevrilmiştir. İcracısı sunduğu tarz çeşitliliği ile diğer birçok enstrümanın aksine kişiye birbirinden farklı sayısız pencere açmaktadır.

KLASİK GİTAR

İlkel telli çalgıların modernize olmasıyla ortaya çıkan klasik gitar ahşap gövde ve klavye üzerine tutturulmuş altı telden oluşur. Üçü demir üçü naylon olan bu teller parmaklar vasıtası ile çalınır . Klasik müzikten caz müziğe, pop müzikten etnik tarzlara kadar neredeyse her müzik tarzında yaygınca kullanılması sebebi ile tüm dünyada oldukça popüler bir enstrüman olmuştur.

Kurumumuz bünyesinde, alanında yetkin eğitmenler eşliğinde sizler de arzu ettiğiniz tarzda kendinizi geliştirebilir, ister hobi,ister sertifika hedefli bir yolculuğa çıkabilirsiniz

ELEKTRO GİTAR

Ahşap gövde ve klavye üzerine tutturulan çelik tellerin manyetik vasıtası ile amplifikatöre İletmesi yolluyla çalınır. Genellikle pena ile çalınır 1900’lerin başlında ortaya çıkan elektro gitar çok büyük bir hızla gelişmiş ve pop , blues, caz, funk müzik gibi çok geniş bir yelpaze de kullanılıp dünyanın en çok rağbet gören enstrümanı olmuştur .

Kurumumuz bünyesinde bulunan alanında yetkin hocalarımız eşlinde sizde icra etmek istediğiniz tarz doğrusunda çalışmalara başlaya bilir,ister amatör,ister profesyonel yolculuğun tadını çıkarta bilirsiniz.

AKUSTİK GİTAR EĞİTİMİ

Ahşap gövde ve klavye üzerine tutturulmuş altı çelik telden oluşur. Genelikle pena ile çalışır. Pop,jazz,country ve diğer bir çok müzik bünyesinde kullanılan akustik gitar kişiye sunulur tarz çeşitliği ile dünyada oldukça yaygın bir enstrüman olmuştur Hitit Eğitim Kurumları olarak sizleri de alanında uzman eğitmenlerimiz eşlinde akustik gitar derslerimize bekleriz.