KONSERVATUVAR HAZIRLIK KURSU

KONSERVATUVAR HAZIRLIK KURSU

Konservatuvar Hazırlık Kursu – Okulların belirttiği yaş faktörünü ele alarak yeteneği olan her bireyi sanat okullarının çeşitli dallarına hazırlayabilmekteyiz. Ne kadar yetenekli olursak olalım sanat eğitiminin yetenek faktörünün yanında, disiplin ve zaman gerektiren bir sabır süreci içerdiğini göz önünde bulundurmak gerektiğini unutmamak gerekir. Eğitim içerinde; tek ses, iki ses, üç ses, dört ses duyma, ezgi ve ritimsel bellek, nota okuma ve yazma, solfej, şarkı söyleme ve enstrüman çalma vardır. Tiyatro için, tek ses, iki ses, üç ses, dört ses duyma, ezgi ve ritimsel bellek ve şarkı söyleme vardır. Alanında donanımlı, pratik yeterliliğe sahip uzman kadromuz ile ister hobi amaçlı ister akademik amaçlı, disiplin çerçevesinde bizlerle güven içinde bu yolculuğa çıkabilirsiniz.

Hitit Müzik Kursu Hakkında

Hitit Müzik Kursu, Hitit Eğitim Kurumları bünyesinde faaliyet göstermektedir. Kurs bünyesinde Piyano, Gitar, Şan, Solfej, Bateri, Yan Flüt, Viyolonsel-Çello, Keman, Güzel Sanatlar Liselerine ve Konservatuvara hazırlık eğitimleri verilmektedir.

Hitit Eğitim Kurumları Hakkında

Hitit Eğitim Kurumları, Yaklaşık 35 yıl önce Hitit Dershanesi’ nin eğitim hayatına başlamasıyla tohumlarını attı. 1997 yılında Bilgisayar Ve Yabancı Dil Kursları adı altında eğitim faaliyetlerini yürütmeye başladı. Daha sonraki zamanlarda bünyesine Kişisel Gelişim,Kariyer, Mesleki Eğitim, Resim ve Müzik Kurslarını da katarak genişleme gerçekleştiren Hitit Kursları, 2008 yılı başında Hitit İnsan Kaynakları Grup Şirketi  tarafından satın alınarak, yeni vizyonu ve misyonu ile beraber Hitit Eğitim Kurumları olarak eğitim hayatına devam etmektedir. / Konservatuvar Hazırlık Kursu