yan Flüt kursu

Yan Flüt Kursu Hakkında

Yan Flüt Kursu : Yan Flüt, yan tutularak çalınan, metalden veya tahtadan yapılan üflemeli bir çalgıdır. Flüt ailesinin en yaygın türüdür. Orkestra ve bandolarda sıkça kullanılır. Çalgının baş bölümünde bir üfleme deliği vardır. Bu nedenle bu bölüme “ağızlık” da denir. Üfleme deliği çalan kişinin alt dudağına dayalı olmalı ve sağ omuz yönünde, yere paralel olarak tutulur. Sol el ağızlık tarafından, sağ el ise kuyruk tarafından tutulur. İki elin baş parmağı alttan flütü destekler. Flütün borusu silindir şeklindedir ve çapı 1,9 cm’dir. Flüt ağızlıktan başlayarak kapalı uca kadar 67,2 cm’dir.

Yan flüt, nikel, gümüş ve altın gibi madenlerden yapılmaktadır. Fakat XX. yy.’ın başlarına kadar abanoz ve nar gibi sert ağaçlardan da yapılmıştır. Metal olduğu halde tahta nefesli çalgılar grubu üyesidir. Bunun öncelikli nedeni flütün orijini tahtadır, ayrıca ses renginin tahta tınısı vermesi ve diğer tahta nefesliler ile iyi kaynaşması, ses elde ediliş yönteminin tahta enstrümanlar gibi olmasındandır. Tahta flütün en önemli özelliği tatlı, yuvarlak ve olgun olmasıdır. Metal alaşımlardan yapılmaya başlamasıyla bu özelliklerini büyük ölçüde yitiren flüt daha çevik, ses niteliği yönünden ise parlaklık kazanmıştır.

Alanında donanımlı, pratik yeterliliğe sahip uzman kadromuz ile ister hobi amaçlı ister akademik amaçlı, disiplin çerçevesinde bizlerle güven içinde bu yolculuğa çıkabilirsiniz.

Hitit Müzik Kursu Hakkında

Hitit Müzik Kursu, Hitit Eğitim Kurumları bünyesinde faaliyet göstermektedir. Kurs bünyesinde Piyano, Gitar, Şan Kursu, Solfej, Bateri Eğitimi, Yan Flüt Dersi, Viyolonsel-Çello, Keman, Güzel Sanatlar Liselerine ve Konservatuvara hazırlık eğitimleri verilmektedir.

Hitit Eğitim Kurumları Hakkında

Hitit Eğitim Kurumları, Yaklaşık 35 yıl önce Hitit Dershanesi’ nin eğitim hayatına başlamasıyla tohumlarını attı. 1997 yılında Bilgisayar Ve Yabancı Dil Kursları adı altında eğitim faaliyetlerini yürütmeye başladı. Daha sonraki zamanlarda bünyesine Kişisel Gelişim,Kariyer, Mesleki Eğitim, Resim ve Müzik Kurslarını da katarak genişleme gerçekleştiren Hitit Kursları, 2008 yılı başında Hitit İnsan Kaynakları Grup Şirketi  tarafından satın alınarak, yeni vizyonu ve misyonu ile beraber Hitit Eğitim Kurumları olarak eğitim hayatına devam etmektedir.